Kullanım Sözleşmeleri

Ekiphost İnternet Telekomünikasyon (Ekip Hosting olarak anılacaktır) tarafından hizmet alarak bu sözleşmedeki koşulların tamamını kabul etmiş bulunacaksınız. Söz konusu şartları okumamanızdan veya okuduğunuz halde bunlara uygun davranmamanızdan kaynaklanabilecek her türlü maddi/manevi zarara ilişkin talebinizden Ekip Hosting'in, bu sitedeki her türlü içeriğin hazırlayıcılarının, çalışanlarının, Ekip Hosting'in yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların hiçbir cezai ve hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır. Ekip Hosting, dilediği zaman, bu sözleşmeyi, tek taraflı olarak önceden haber vermeksizin güncelleme ve değiştirme hakkına sahiptir.

Ekip Hosting Web Sitesi'nde yer alan her türlü bilgi, istatistiki şekil ve değer, güvenilirliği genel teamüller çerçevesinde kabul edilen kaynaklardan elde edilerek derlenmiş olup, doğrulukları ve yeterlilikleri hiç bir şekilde Ekip Hosting tarafından garanti edilmemektedir. Ekip Hosting web sitesinde yer alan bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerlerin kullanımı sonucunda doğabilecek doğrudan veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet zararlardan ve olası sair zarar ve masraflardan dolayı Ekip Hosting'in hiç bir şahsi, hukuki ve cezai sorumluluğu mevcut değildir.

Ekip Hosting'den hizmet almadan önce bu sözleşmedeki uyarı ve beyanları okumuş olduğunuz farz ve tarafınızca kabul edilmekle bu hususta herhangi bir anlaşmazlık, iddia ve talep olduğu takdirde, iş bu web sayfasında yazılı bulunan bu ibarelerin ve Ekip Hosting'e ait diğer tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak sunulacağı Ekip Hosting tarafından beyan ve işbu Ekip Hosting Web Sitesi'ne giren kişi(ler), kuruluş(lar) tarafından kabul ve taahhüt edilir.

Hizmet Sözleşmesi

1. Sorumluluklar

1.1: Ekip Hosting müşterinin talebi olan hizmeti sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile Ekip Hosting ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

1.2: Ödeme şekli, kdv farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler Ekip Hosting tarafından bildirilecektir.

1.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra Ekip Hosting, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin gerekli bilgileri müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili bilgilerin korunması sorumluluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

1.4: Müşteri, aldığı hizmet dâhilinde Ekip Hosting tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken Ekip Hosting tarafından yayınlanan her türlü ihtar ya da bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış oldugu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

1.5: Müşteri, hizmet dahilinde sahip oldugu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

1.6: Müşteri, alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait oldugunu ve karşılayacagını kabul ve taahhüt eder.

1.7: Müşteri, hizmeti dâhilinde barındırdıgı tüm dosya, doküman, program, web sitesi vb. faydalanacagı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılıgından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İşbu konuda dogabilecek sorunlardan Ekip Hosting'e herhangi bir kusur iletilemez. Ekip Hosting, sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir sekilde bir sorumluluk almaz. Ekip Hosting, kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya Ekip Hosting’in kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduguna inandığı için fesih edebilir. Ekip Hosting hukuka aykırılık teskil eden filleri ve eylemleri öğrendiginden itibaren müşteriye haber vermeden silme hakkına sahiptir.

1.8: Ekip Hosting, sağladıgı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden dogabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. Ekip Hosting müsterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutacaktır. Buna rağmen Ekip Hosting hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan Ekip Hosting sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.

1.9: Ekip Hosting, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş alan adı tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain alan adının sahibi müşteridir. Ekip Hosting bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda domain adı üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından domain adı üzerinde bir düzenleme, değiliklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır.

1.10: Müşteri, firmayı karalama, olumsuz eleştirme (abartacak şekilde), internet ortamında ya da başka platformda bu tarz kampanyalar düzenlenmesi takdirde hesap ve tüm hizmetleri iptal edilerek, firmamız hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.

1.11: Müşteri iş bu sözlesmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözlesmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde müşterinin sunucusununa Ekip Hosting erişim sağlayabilir, dosyaları inceleyebilir.

1.12: Müşteri, bizden kaynaklanmayan yazılımsal bir sorun yaşadığı takdirde firmamızı sorumlu tutamaz. Sunucu hizmetleri unmanaged olarak sağlanmaktadır, tüm sorumluluk müşteriye aittir.

1.13: Müşteri, siparişini verdiği hizmetin ödemesini yaptıktan sonra en geç 48 saat içerisinde hizmetini teslim alacaktır. Eğer bu süre içerisinde hizmetini teslim alamaz ise, talep ederse ödemesini geri talep edebilecektir.

2. Ücretlendirme

2.1: İşbu sözlesmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş islemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV dâhil değil ise sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.

2.2: Ekip Hosting önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değisiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değisiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

2.3: Ücret eğer döviz kuru cinsinden verilmiş ise fatura tarihindeki Merkez bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.

2.4: Ödemenin gecikmesi durumunda Ekip Hosting kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

2.5: Ekip Hosting müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti açma ve kapatma hakkını saklı tutar.

3. Askıya Alınma

3.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, banka havalesi/eft ile ödeme talimatı olan müşterilerde ödemenin gerçekleşmemesi gibi sorunlarda veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı Ekip Hosting, müşteriye verilen hizmetleri durdurma ve iptal etme hakkını saklı tutar.

3.2: Sunucularımız üzerinde gerek telif hakları gerek T.C. yasalarına aykırı içerik bulundurmak yasaktır. Bu içerige; bruteforce, spam, ddos, hack, crack, dos, warez, adult ve her türlü telif hakkı içeren dosyalarda dahildir.

3.3: Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşterilerimize aittir. Yazılımınız ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde Ekip Hosting sorumlu değildir.

3.4: Müşteri sunucu hizmetlerinde belirtilen ödeme tarihinde faturasını ödememesi durumunda hizmet askıya alınır ve askıya alınma durumunda olacaklardan Ekip Hosting sorumlu değildir.

3.5: Sunucularımız üzerinden saldırı çıkışı yapılması yasaktır, böyle bir durumun tespitinde Ekip Hosting müşteriye sormaksızın hizmeti durdurma veya iptal etme hakkını saklı tutar.

3.6: Sunucu hizmetlerinde diğer müşterileri etkileyecek, aşırı internet tüketimi yapacak şekilde kullanmak ya da up/down yapmak yasaktır. Böyle bir durumun tespitinde Ekip Hosting müşteriye sormaksızın hizmeti durdurma veya iptal etme hakkını saklı tutar.

4. Fesih

4.1: Müşteri iş bu sözlesmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözlesmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 3 günden fazla devam etmesi halinde, Ekip Hosting hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir. Bu şekilde gerçeklesecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

4.2: Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir. Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve pesin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

5. İletişim

5.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgâh olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir. Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmis kabul edilecektir. İşbu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

5.2: Ekip Hosting sözleşme süresi içinde müşteri'nin beyan ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap ekstresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmis sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

6. İade Koşulları

6.1: Ekip Hosting müşterinin sunucusunda gerçekleşecek teknik arızayı 3 gün içerisinde çözemez ise müşteri iade talep edebilir, aksi taktirde hiçbir şekilde iade gerçekleştirilemez.

6.2: Müşteri satın aldığı hizmeti iade etmek istediğinde 7 gün içerisinde iade talebini Ekip Hosting'e iletmesi gerekmektedir. 7 günü geçen iade talepleri hiçbir şekilde geri iade edilemez.

6.3: Müşteri sistem üzerine yüklediği kredi yada uzatmak maksadıyla yaptığı sonraki ay/yıl ödemelerini geri iade talep edemez.

6.4: Müşteri kiralık sanal sunucu ve oyun sunucuları dışında geri iade talep edemez.

6.5: Maddelerde yer alan ve geri iade yapılmasınca sakınca görülmeyen bir ürün olsa dahi kampanyalı hiçbir üründe kesinlikle geri iade yapılmamaktadır.

6.6: Ekip Hosting'in kabul gördüğü geri iade isteklerinden, müşteri iade faturası kesemiyor ise KDV oranı kadar kesinti yapar ve banka havale/eft ücretini kestikten sonra kalan ücreti iade eder.

6.7: Geri iade isteği yapıldığı takdirde, Ekip Hosting bu isteği en geç 1 ay içerisinde gerçekleştirme hakkını, şirketin o anki kararına bağlı olarak saklı tutar.

6.8: Yapılan kampanyalar sonucunda firmamız kampanyayı durdurma, değiştirme, fiyat değişikliği yapma hakkını müşteriye bildirmeksizin gerçekleştirme hakkını saklı tutar.

7. Arıza Durumları

7.1: Sunucular elektronik olarak çalışan cihazlar olduğundan dolayı gerekli ve optimal şartlar ne kadar sağlanırsa da arıza yapma riskleri bulunmaktadır. Arızalanan sunucuların yedek parça temini mümkün olduğunca en kısa sürede yapılacaktır.

7.2: Sunucu yedek parçaları temin süresinden doğacak zararlardan firmamız sorumlu değildir.

7.3: Bütün yedeklemeler müşteriye aittir, disk arızası gibi durumlarda verileriniz silinirse firma sorumlu tutulamaz.

7.4: Sunucu hizmetleriyle verilen managed hizmetlerde yapılan hatalarda firmamız yaşadığınız veri kaybı veya yaşadığınız zararlardan mesuliyet kabul etmemektedir.

7.5: Sunucu hizmetlerinde yapılacak veri merkezi veya IP değişikliklerinde sunucuların kapalı duruma gelmesinden firmamız sorumlu tutulamaz. Taşımalarda cihazların aktif hale gelme süresi en fazla 10 iş günüdür.

Gizlilik Şartları

Online Ödeme

Kredi kartı veya yurtiçi Debit kartlar ile yapacağınız ödemelerde, kart bilgilerinizin güvenliğini herşeyden çok önemsiyoruz. Bu yüzden, girmiş olduğunuz kart bilgilerinin 256-bit SSL sertifikası sayesinde internet cafe vb.. ortamlarda bile kart bilgilerinizin şifreli olarak gönderilmesini sağlıyoruz, izlenmesini imkansız hale getiriyoruz. Geliştirdiğimiz basit sanal klavyeyi ise, bilgisayarınızda olabilecek keylogger vb. klavyeden girilen verileri kayıt eden zararlı yazılımlara karşı bir önlem olarak size sunuyoruz. Bütün bu önlemler ile, sitemizden alışveriş yaptığınızda kredi kartı bilgilerinizin tamamen güvende kalmasını amaçlıyoruz, öyle ki ödeme yaptığınız kart bilgilerini biz bile göremiyoruz.

Alınan Bilgiler

Aldığınız hizmete/yaptığınız ödemeye göre şu bilgilerin bazıları veya tamamı sizden talep edilebilir: Adınız, soyadınız, telefon numaranız, adresiniz, T.C. Kimlik numaranız, faks numaranız, e-mail adresiniz. Ayrıca, bunlardan başka ek bilgiler/dökümanlar da gerekebilir. Gerektiği taktirde, sizden talep edilen bilgileri Ekip Hosting'e, talep edilen süre içerisinde ulaştırmakla yükümlüsünüz.

Tarafınıza fatura kesilebilmesi ve gerekli durumlarda karşımızda gerçek bir muhatap bulabilmek amacıyla, T.C. kimlik numaralarınız sistemde saklanmaktadır. T.C. kimlik numaralarınız, sadece fatura kesilirken ve gerekli durumlarda yasal merciilere sunmak amacıyla kullanılacaktır. Bunların dışındaki bir kullanımı veya yasal merciiler dışındaki üçüncü şahıslarla paylaşılması sözkonusu değildir.

Ekip Hosting Web Sitesi üzerinden sizin hakkınızda toplanan bilgiler üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır. Bilgileriniz sizinle iletişime geçmek ve sizi Ekip Hosting ile ilgili gelişmelerden haberdar etmek için kullanılacaktır. Ekip Hosting, bilgilerinizi herhangi üçüncü şahıslarla paylaşmaya karar verirse, bu yalnızca sizin izniniz dahilinde olacaktır. Sistemimizden toplanan bilgileri dilediğiniz zaman sildirmekte özgürsünüz (Ekip Hosting'den hizmet almadığınız sürece).

Ekip Hosting, zaman zaman bazı üçüncü şahıslarla birtakım bilgiler paylaşabilir (Ekip Hosting Web Sitesi'ne kaç kişinin girdiği, kaç tane tamamlanan sipariş olduğu vb.) fakat bu paylaşılan bilgilerin hiçbirisi sizin kimliğinizi açığa çıkaracak bilgiler veya gizliliğinizi bozacak bilgiler olmayacaktır.

Bilgilerin Kullanılması

Ekip Hosting, toplanan bilgileri, öncelikli olarak websitemizi ziyaret etmekteki amacınızı karşılamak için kullanır. Bu bilgilere yetkisiz erişimi sağlamak için bütün gerekli önlemler alınmıştır. Yine de, oluşacak hack gibi bir durumda, kayıtlı bilgilerin dağılmasından Ekip Hosting'in hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yasal Bilgi

Ekip Hosting, gerekli durumlarda yasal merciilerle müşteriye haber vermeksizin müşteri bilgilerini paylaşma hakkına sahiptir. Ekip Hosting, yasal merciilerle işbirliği içerisinde olacaktır.